Dienoraštis

Macrame sweater

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC04279

Žinau, žinau, didžioji MZ dienoraščio skaitytojų dauguma šiandieną laukė tikrai ne mano naujo megztinio vaizdų, o reportažo iš ketvirtadieninės eglutės, bet belaukiant kol visos nuotraukos ir įspūdžiai susidėlios į rišlų šventinį pasakojimą, demonstruoju savo naująjį eksperimentą - megztinį iš dvigubo Plotulopi siūlo.

1-DSC04284

Pats derinys tai labai jau neoriginalus ir turbūt daugelio išbandytas, o aš tik su šiuo megztuku apsižiūrėjau, kad mezgiau Plotulopi su kuo tik nori - Drops Lace, moheriu (kokį melejoną kartų - čia, čia ir dar čia), estiška viengije vilna, ne tik mezgiau, bet ir nėriau iš jo vieno viengubo, tačiau jokiame mezginyje  nesudėjau šių siūlų kartu, nors visiems, ieškantiems storo ir lengvo daikto, nuolat siūlau šį variantą. Tai dabar jau ir savo patirtimi galėsiu pasidalinti;).

1-DSC04286

Mezgiau 5,5 mm virbalais, ko tikrai nesitikėjau, nes norėjau tokio labiau žiemos vėjams neprieinamo šarvo nei didelių akių efemeriško debesėlio, bet siūlai mažesniu virbalu taip ir taikėsi susiplakti kaip raugiami kopūstai. Sunaudojau ~ 450g ir rezultatas buvo tikrai toks, apie kokį visiems pasakodavau - storas ir lengvas. Lyginant su Plotulopi ir moherio sąjunga šiam deriniui gal kiek stinga elegancijos ir puošnumo, bet tikrai ne solidumo ir labai komfortabilios šilumos.

1-DSC04291

Modelis - dar testuojamas, tuoj bus paskelbtas. Dizainerė pritaikė naujame modelyje išmoktą raštą, priminusį jai pinikus, iš čia ir megztinio pavadinimas.

1-DSC04299

Kaklas sumanytas numegztas ilgas ir turėtų būti perlenktas prisiūtas, bet aš palikau galimybę laisvai jį reguliuotis pagal nuotaikas ir vėjus.

1-DSC04300

Ilgos ir plačios, į apačią staigiai siaurėjančios rankovės - paskutinis šių dienų megztinių madų klyksmas.

1-DSC04297

Pasirinkta spalva - mano atsakas žiemos (toks storas megztinis vienareikšmiškai - žiemos sezono) monochromijai:).

1-DSC04289

Megztukas megztas iš dvigubo Plotulopi 1762, modelis - "Macrame Motif Sweater".

 

Universalus komplektas

El. paštas Spausdinti PDF

Sveika, žiema ir visas būrys ją lydinčių šiltų aksesuarų:).

IMG 852nn8

Mažų daiktų mezgimas yra didelė satisfakcija - ir rezultatas greitas, ir puiki proga mažu formatu raštus bei siūlus išbandyti, o ir iššūkių nestinga, nes kokia bebūtų nedidelė kepurė ar pirštinės, kas mezgė, patvirtins, yra ką veikti, kad viskas būtų savo vietoje, gerai gulėtų, gražiai atrodytų, būtų patogu ir šilta. Ypač tai liečia kepures, kurių daug kas net nešioti nenori, nerasdami sau tinkamos formos.

IMG 85mm45

Kepurė nuotraukoje - drąsiai galiu pritarti jos autorei - ideali! Ji puikiai laikosi ant galvos, nekrenta ir jos neprispaudžia, parinktas horizontalių rumbelių raštas suteikia šiaip jau švelniam merinui ir papildomos apimties (kas labai nekenkia kepurei), ir papildomos šilumos. Susiaurėja ji taip pat dailiai tiek akių skaičiumi, tiek pereidama į lygų raštą, suteikdama viršugalviui madingos apimties ir valiūkišką pypą.

IMG 85nn38

Su tokia apimties turinčia kepure atrodysime taip pat puikiai kaip su puošnia puria šukuosena, kas iš esmės yra pagrindinis ir turbūt vienintelis reikalavimas kepurės tikimui ir grožiui.

IMG 85nn35

Šalikas nėra toks jau mažas dalykas, bet ir jis tradiciškai prie aksesuarų prisikiriamas. Šiame komplekte jis nekartoja kepurės rašto, bet labai gražiai apžaidžiamas panaudojant tekstūrinį raštą įstrižai - tai ir spalvos įdomiau keičiasi, ir įstriža mezgimo kryptis gražiai susišaukia su dar kitu raštu, turinčiu tas pačias pasvirusias linijas,  megztomis pirštinėmis.

IMG 85nn37

Kaip ir šaliko kraštų spurgeliai kiek primena pirštinių žvaigždutes. 

IMG 789bb9

Pirštinės turi savo kutuotą pradžią ir

IMG nn7902

nors nederintos specialiai tarpusavyje,

IMG 79nn04

darniai skamba vieningu duetu bendrame labai gražių spalvų ansamblyje.

IMG 7gg905

Jolantos Gulbinovič megztas komplektas iš Gradient  2336 (Miško moteris).

 

Juodai balta grafika

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 75ff78 2

Ne tik gyvenime laimime, kai nustojame matyti tik juoda ar balta. Kaip praturtėja siūlai, kai nuo vieno poliaus ik kito jie keliauja ilgu turtingu niuansų keliu, kaip išgražėja mezginiai, pakeitus švarų aiškų kontrastingą piešinį monochrominiu margumu.

IMG 758yy3 2

Kontrastingi dryžiukų plotai ir čia niekur nedingo - jiems parinktos šviesiausios ir tamsiausios perėjimų vietos,

IMG 758gg9 2

bet ir jų švelnus tono pasikeitimas sušvelnina griežtas linijas ir tas išplaukimo įspūdis dar labiau sustiprėja "vienspalviuose" plotuose.

IMG 759gg6

Rankovės keičiasi vienodai ir tai suteikia piešinio efekto megztiniui tvarkos ir harmonijos.

IMG 76k01

Daivos Janavičienės megzta tunika iš Zauberwolle 1508 (Šešėlis), modelis - "Tribeca Tunic".

 

Žiemos pradžia

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC03483

Naivu buvo ir tikėtis, kad gamta apsiribos mano projektuose kojinėmis, bet aš tik su šiuo megztiniu pastebėjau, kad ji jau seniai užtikrintai karaliauja ir visuose kituose mano mezginiuose. 

1-DSC03451

Pavasarį megztajame skleidėsi pirmoji žaluma, bet akys vis krypo į tas pernykštes sudžiūvusias žoles - gamtos skulptūras. Visokie spalviniai deriniai galvoje išmegzti buvo... kol šį rudenį pakliuvo į rankas nauja spalvojimo knygelė naujas modelis, kuriame augo žolės, žydėjo gėlės ir čiulbėjo paukščiai. 

1-DSC03456

Aš jį žinojau seniai, bet pamačiau tik pačioje rudens pabaigoje, todėl mano megztinį jau kloja pirmasis sniegas, spurgeliai dėliojasi į sniego gniūžtes, įvairiais pilkšvai rusvais atspalviais sustingę prieš žiemą paskutiniai augalai ir paukščiai čia nečiulba - kranksi juodais varnų būriais.

1-DSC03476

Visa šita turtinga, kad ir labai santūri spalvinė įvairovė - estiškos vilnos, iš jų naujųjų eksperimentinių spalvynų, negailestingai padraskyta pagal tuokart mezgamą florą ar fauną, netaikant vienodų gabalėlių rankovėms, nes jokio vienodumo gamtoje su žiburiu nerasit. Tik pora pavienių medelių ir varnų galvos - iš pritikusių Noro atspalvių, nes kas jau kas, o Noro siūlai su gamta visuomet santarvėje gyveno:).

1-DSC03462-001

Perėjimus tarp balto ir pilko ir pati estiška vilna turi, bet netikėtai atradau dar visokių gudrybių - po lygaus balto ploto pradėjus megzti tamsius raštus, palaidas siūlas išvirkščioje pusėje, kaip besistengtum jį paslėpti, vis tiek duoda lengvą šešėlį ir balta jau nebe balta, jau tamsėja ir beveik nepastebimai pereina į šviesią pilką.

1-DSC03466

Kornelijos baktusas ir prie šio megztinio įsitaisė kaip čia visuomet buvęs;)

1-DSC03479

ir aš supratau dar vieną dalyką. Šis megztinis ne šiaip sau "pasimatė" lakričio mėnesį ir išstūmė intensyvaus mezgimo savaitei visus kitus reikalus.  

1-DSC03487

Atėjo žiema su pačiu pirmu sniegu ir pačiom paskutinėm žolėm pievose. Ir aš jai - kitaip nei man nuolat atsitinka su vasaromis - esu pasiruošusi:).

1-DSC03472

1-DSC03520

1-DSC02880 

1-DSC02893 

1-DSC03506

1-DSC02888

1-1-DSC03926

1-1-DSC03935

1-1-DSC03929-001

1-1-DSC03944

Megztinis megztas iš Aade Long 8/2 natural (balta ir šviesiai pilka) ir įvairių atspalvių artistic sruogų, patrupinant kur ne kur Noro Flower Bed 147. Modelis - "Michel".

 

Kur laikomi siūlai

El. paštas Spausdinti PDF

Daugelis mūsų slepia savo įsigytus siūlus kaip įmanydamos toliau ir giliau, kad tik niekam nekiltų nereikalingų klausimų ir nesupratingų pastabų. Dažnai taip paslepiame, kad pačioms sunku būna tą savo kolekciją galvoje išlaikyti ir reikalui esant pačias tinkamiausias medžiagas išsirinkti.
Loreta nusprendė atvirkščiai - viskas turi būti puikiai matoma ir lengvai prieinama.

1-Stovas

Tiek stovą, tiek rezginėles nesunkiai rasite vienoje vietoje, o kad stovas skirtas augalams, tai... kas auga pas mus namuose, tą ir dedame;). Jei dar pasisekė turėti namuose patikimą pūkuotą siūlų sargą, tai iki pilnos laimės nieko ir netrūksta;). 

1-Stov2 1

 


Puslapis 1 iš 41